SZKOLNE ŚWIĘTA

28 maja 2020

Przypominamy:

W tych dniach realizujemy zdalne zajęcia wychowawcze:
29.05.2020r. piątek – zgodnie z tematyką Święta Szkoły,

słuchaj TU
1.06.2020r. poniedziałek – Dzień Dziecka, Dzień Sportu.

Zgodnie z kalendarium szkolnym te dni są w naszej szkole dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

Ale nikt nie będzie się nudził.
Nauczyciele przygotowali dla uczniów niespodzianki i ciekawe zadania.
Ale i uczniowie wykazali się pomysłowością!

Zdalny, aktywny DZIEŃ SPORTU nas nie ominie, nie ma obaw.  My również podjęliśmy w tym kierunku wyzwanie. Tak modna i “na czasie” inicjatywa challenge zagościła i w naszej szkole.  W myśl hasła, że : Sport to zdrowie! Mamy nadzieję, że w tym trudnym czasie każda podjęta aktywność fizyczna w różnych warunkach pomoże nam się odstresować i odpocząć.  Udział dla ochotników, ale i dla tych, którzy lubią wyzwania i niekonwencjonalną zabawę na odległość z zachowaniem rygorów sanitarnych.  Jeśli ktoś chętny , musi zapoznać się z instrukcją obsługi, czyli TU. Pamiętajcie o zgodzie na publikację wizerunku.!!!

CHALLENGE

ZAJĘCIA Z TECHNIKI

26 maja 2020

zdalne nauczanie

Podczas nauki zdalnej nie zapominamy również o naszym bezpieczeństwie. Uczniowie klas ósmych po wcześniejszych instrukcjach nauczyciela, w swoich domach uczyli się bandażować (nawet zwierzakom nie udało się uciec), natomiast uczniowie klas szóstych podczas lekcji techniki wykonali ciekawe plakaty, które wyjaśniają jak ważne jest wiedzieć, w jakim miejscu przy torach i w jakim celu znajdują się “żółte naklejki”. W czasie nauki na odległość nie zapominamy również o kreatywności i dokładności. Uczniowie klas czwartych wykazali się ogromną fantazją przy wykonaniu prac z masy porcelanowej i masy solnej, a uczniowie klas szóstych starannie składali serwetki. Wszystkich pozdrawia on-line Pani Agnieszka Krasuska.

 

RESTAURANT MENU

25 maja 2020

Zdalne zajęcia języka angielskiego czyli realizacja lekcji nie w szkole, to nie tylko lekcje online. Nie siedzimy przed ekranami całymi dniami, a przynajmniej się staramy. Lekcje indywidualne z lektorem,  transmisje na żywo, webinary, lekcje z platformą elearningową, quizy itp. Metod jest bardzo wiele. Jaki sposób nauczania jest najlepszy to zależy od indywidualnych preferencji uczniów. A co jest potrzebne do przeprowadzenia zdalnych zajęć języka angielskiego dla klas młodszych? To już wie Pani Magdalena Wacławek, która pobudza kreatywne myślenie do nauki słówek, do wdrażania formuł gramatycznych i budowania komunikacji w obcym języku. Na postawie prac, które wykonujemy pod jej nadzorem, pokazujemy co można skonsumować w restauracji, w co wyposażamy nasz dom. Wartości kształtujące młodego człowieka poznawaliśmy na podstawie harcerstwa i skautingu. Czy zdążymy pooglądać te prace na wystawach w szkole?

WODA

zdalne nauczanie

Około milion ludzi na całym świecie nie ma bezpośredniego dostępu do wody pitnej. Każdego dnia choroby spowodowane brakiem czystej wody prowadzą do śmierci 25 tys. osób. Najwięksi pesymiści wśród naukowców przewidują, że około 2050 roku ludzkość zacznie dokuczać niedostatek wody. Już teraz w wielu rejonach, powstaje napięta sytuacja, gdy trzeba dzielić się wodą. Najgorzej sytuacja przedstawia się w krajach Bliskiego Wschodu oraz Afryki północnej i środkowej. Jednak jest nadzieja na uniknięcie ogromnej katastrofy. Wiele państw dostrzegło ten problem u siebie i stara się o zmniejszenie zużycia wody. Bogatsze kraje pomagają biedniejszym rozwiązywać problem “wody”, który także leży w ich interesie. A co się z wodą dzieje w przyrodzie uczyła Pani Katarzyna Polczyk na lekcjach chemii w klasie 7.

AKADEMIA UWIELBIAM

21 maja 2020

Również w tym roku uczniowie klas 7 i 8 brali udziała w programie AKADEMIA UWIELBIAM. Przeprowadzaliśmy inspirujące zajęcia dla uczniów i poszerzaliśmy ich wiedzę na temat właściwego trybu życia, roli aktywności sportowej oraz odpowiedniego doboru produktów żywnościowych. W materiałach programu znajdują się informacje w zakresie przeciwdziałania marnowaniu żywności a także porady i ciekawostki w zakresie samodzielnego przyrządzania posiłków, gotowania oraz spędzania czasu przy stole z najbliższymi. Inspirowaliśmy uczniów do odkrywania wiedzy, zachęcaliśmy ich do pracy grupowej, pobudzali do dyskusji. Niektóre prace zgłosiliśmy do konkursu. Czekamy na werdykt. Program koordynowała Pani Barbara Dubaj.

 

Praca kl.1b

19 maja 2020

zdalne nauczanie

Podczas dwóch miesięcy pracy zdalnej, uczniowie klasy 1b pilnie wykonują wszystkie zadania w kartach pracy i chętnie przesyłają wychowawcy prace domowe. Są to nie tylko zadania z polskiego czy matematyki, ale również piękne dzieła z plastyki czy techniki, które zostały udokumentowane  w formie prezentacji  zatytułowanej„Galeria artystów klasy 1b”.

PO MORZACH I OCEANACH

18 maja 2020

….podróżuje sobie klasa 3c z Panią Anną Sitek. Choć musimy pozostać w domach, to w marzeniach nabieramy wiatru w żagle.

Tęsknie, tęsknię za nim,
za tym morzem wspaniałym,
piaszczystymi plażami,
pięknymi morskimi falami.

Zwiedzamy wiosną…..

17 maja 2020

zdalne nauczanie

“Best places to visit in the USA/ England oraz Presidents of the USA.” Taki temat mieli zgłębić uczniowie klas 8. Choć  nie możemy ruszyć się z domu, to możemy puścić wodze fantazji i odbyć  podróż na kartkach książek, w albumach z wakacji lub stworzyć własną przestrzeń globtrotera. Należy docenić to, że uczniowie bardzo ciekawie opisali wybrany przez siebie temat, a także wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem wszystkich swoich zdolności do wykonania jak najwspanialszego plakatu. Gratulacje za pomysłowość i entuzjazm włożony w wykonanie zaproponowanych projektów przez naszą anglistkę Panią Katarzynę Pławecką  !

Z kolei klasy piąte zaczęły dostrzegać wiosnę przez zamknięte drzwi, ale otwarte okna. Nie tylko dostrzegać. Uczniowie stworzyli wesołe plakaty, wykazując się kreatywnością i znajomością języka. Bo plakaty prezentowali w coraz mniej obcym dla nas języku.

Shopping

13 maja 2020

zdalne nauczanie

Tęsknota za wyjściem z domu, za koszyczkiem na kółkach wypełnionym pysznościami, za ekologiczną torbą z chlebkiem i masłem…..czyżby to jest powodem naszych marzeń przelanych na papier? A może przygotowanie do zawodu, np. menadżera, architekta, grafika…Jeszcze wchodzi w rachubę nuda, która umiera pod wpływem naszej kreatywności. Z pewnością przyczynkiem do tych fajnych prac była Pani Katarzyna Pławecka, prowadząca zajęcia z języka angielskiego w klasie 7a. Owocem jej starań są prace uczniów, które możemy podziwiać, dzięki którym można się wykazać i zachęcić innych (chociażby bliskich w domu) do wspólnych projektów. Ale raczej pozostańmy w domu i dalej tylko rozmyślajmy o półkach sklepowych. Koronawirus może czyhać na nas za rogiem.

Na Maxa dla Maksa

12 maja 2020

 

 

Cześć Maks! Pamiętamy o Tobie, wspieramy Cię i pozdrawiamy. Jesteś daleko, ale my i tak nie możemy się spotykać ze sobą. W dobie zdalnego nauczania i braku spotkań, grono nauczycieli z naszej szkoły przygotowało dla Ciebie pozdrowienia. Widzisz nasze hasło ?  Nawiązuje do strony na fb “Walczymy dla Maksa” i brzmi ‘ Nasze serca na maxa dla Maksa!!!’. W ten sposób chcemy Ci przekazać, że nieustannie wspieramy Cię w walce z chorobą i pamiętamy. I choć fizycznie nie możemy przy Tobie być, to mamy nadzieję, że nasze wizerunki nauczycielskie ze zdjęć dodadzą Ci otuchy, przywołają wspomnienia i wywołają uśmiech. Jesteśmy z Tobą, podrzucamy trochę wsparcia i dobrych słów.