Europejski Tydzień Mobilności

Od 16 do 22 września Tychy aktywnie włączały się w działania w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Przygotowano wiele atrakcji m.in. konkurs plastyczny, spacery, rajdy rowerowe oraz grę miejską. W ostatnim dniu 22 września odbyła się impreza specjalna – Dzień bez Samochodu na parkingu przed urzędem miasta.   I w tym dniu nasza szkoła została zaproszona przez organizatorów z Urzędu Miasta do wspólnego  festynu  DZIEŃ BEZ SAMOCHODU. W programie przewidziano: STREFA SZKOLNA: m.in. ekostoiska szkolne, warsztaty plastyczne, Muzyczny autobus, Teatralny trolejbus, Ekodoradca; STREFA BEZPIECZEŃSTWA: m.in. pojazdy różnych służb mundurowych,  szkolenia z pierwszej pomocy, miasteczko ruchu drogowego, ćwiczenia z alko i narkogoglami; STREFA AKTYWNOŚCI: quiz o Tychach,  promocja Tyskiej Pętli Rowerowej, animacje z Tyszakami.

Nasze ekostoisko było oblegane przez uczestników. Aktywiści mogli wykonać ekologiczną zakłądkę do książki metodą decoupage, ozdabiać frędzlami i pomponami. Fruwające łapacze snów wabiły przechodzących na ławeczki i oddalały się z nimi po dokonaniu dzieła. Poznawaliśmy też znaki drogowe eksponując je na wystawie tematycznej. Odwiedzający podziwiali również wystawę ekopojazdów zbudowanych przez uczniów naszej szkoły z okazji jej święta. Wszystko, oczywiście z surowców naturalnych, wtórnych, ekologicznych, zgodnie z przesłaniem tygodniowego programu. Nawet ekofotbudka w kształcie drzewa nie stała samotnie pod niebem.
Konkurs plastyczny pn. „PKM TYCHY – Europejski Tydzień Mobilności i Dzień bez Samochodu – AUTOBUS PRZYSZŁOŚCI„, zadaniem którego było  wykonanie pracy plastycznej, która będzie promować komunikację miejską jako alternatywę dla samochodu, również zaowocował wieloma pracami naszych uczniów, które można było oglądać w ekologicznym autobusie.Miło nam za zaproszenie, gdzie nasza kreatywność została doceniona, dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pracę. Pani Dyrektor osobiście przybyła podtrzymać nas na duchu i wykonała własnoręcznie zakładkę do książki.

22 września 2023