ZDROWO JEM…-JESTEM SIŁACZKIEM

Realizacja zadania odbyła się podczas dwugodzinnych zajęć. Wykonanie pracy plastycznej poprzedzone było rozmową o właściwym odżywianiu oraz o jego wpływie na funkcjonowanie człowieka. Kolejny raz odnosiliśmy się do Piramidy Zdrowia. Dzieci zwracały uwagę na aktywność fizyczną. która jest ważna i ma wpływ na zdrowie człowieka. Dzieci poznały sposoby odżywiania i funkcjonowania Siłaczka i Słabeusza. Dowiedziały się, co robić aby być Siłaczkiem. Następnie dzieci rysowały siebie jako Siłaczka. Wszyscy pracowali z zaangażowaniem. W trakcie pracy rozmawiali o tym, co lubią jeść i jak spędzają wolny czas. Chociaż nie zawsze stosują się do omawianych zasad, zgodnie stwierdzili, że będą nadal próbować, bo chcą brać przykład z Siłaczka. Dziewczynki najczęściej rysowały Siłaczka, jako dziewczynkę, która skacze na skakance, chłopcy zaś przedstawili Siłaczka jako sztangistę. W pracach pojawiały się tez postacie jeżdżące na rolkach, na rowerze, hulajnodze, biegające, spacerujące i grające w piłkę. Gdy wszystkie prace były już gotowe, odbyło się głosowanie. Spośród wszystkich prac, dzieci wybrały cztery: Damiana, Toli, Mai i Piotrka. Ostatecznie zaś zwyciężyła praca Toli, która przedstawiała dziewczynkę jeżdżącą na rolkach, a obok niej znajdował się kosz z warzywami i owocami. Prace plastyczne zaprezentowane zostały na gazetce klasowej. Zajęcia prowadziła Pani Anna Sitek.

10 marca 2019