Sportowe podsumowanie roku

14 czerwca 2023r. w Szkole Podstawowej nr 18 odbyło się sportowe podsumowanie roku szkolnego. Mimo kilkumiesięcznej przerwy, zawody dla uczniów tyskich szkół zostały wznowione pod egidą MCO Tychy.
Na początku wystąpiły uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego i zaprezentowały taniec przygotowany przez panią trenerkę klubu „D way of life”.
Swój pokaz szermierczy z podopiecznymi przedstawił trener Jaromir Zaradny z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2.
Przez ostatnie miesiące szkoły rywalizowały między w zawodach międzyszkolnych, zdobywając punkty za poszczególne rozgrywki.
Wśród szkół ponadpodstawowych, w klasyfikacji dziewcząt pierwsza trójka to:
I miejsce – LO I
II miejsce – ZS 1
III miejsce – LO II
w klasyfikacji chłopców szkół ponadpodstawowych
I miejsce – ZS 1
II miejsce – LO I
III miejsce – ZS 4
Wśród szkół podstawowych w roczniku 2010 i młodsi
I miejsce – sp 17
II miejsce – sp 10
III miejsce – sp 18
W rocznikach 2008-2009
I miejsce – sp 19
II miejsce – sp 1
III miejsce – sp 18

Wszystkich zaproszonych gości – władze MCO, dyrektorów rywalizujących placówek, nauczycieli przygotowujących drużyny oraz reprezentacje drużyn można było spotkać na uroczystej imprezie w Szkole Podstawowej nr 18. Po uroczystościach oficjalnych goście zaszczycili część kuluarową, gdzie można było podzielić się wrażeniami i skosztować pysznych wypieków. Całą wielomiesięczną imprezą zajmował się pan Jarosław Przyłucki – nauczyciel wychowania fizycznego z SP 18. To jego ciężka praca koordynatora zaowocowała spotkaniem wspaniałych sportowców i możliwością pokazania ich wysiłków zwieńczonych medalami, pucharami, dyplomami…….Dziękujemy wszystkim, którzy zrealizowali swą chęć pomocy przy projekcie.

15 czerwca 2023