Kręć bezpiecznie -Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2023

W cGrafika promująca rywalizację Rowerowa Stolica Polski 2023zerwcu miasto Tychy bierze udział w kolejnej edycji rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2023. Głównym założeniem projektu jest promocja aktywnego wypoczynku, turystyki rowerowej i jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu przyjaznego środowisku. W tym roku motywem przewodnim w Tychach jest bezpieczeństwo i nauka udzielania pierwszej pomocy. Akcja odbywa się pod hasłem „Kręć bezpiecznie”, a jej ambasadorem został Dariusz Batek, strażak Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach oraz Wicemistrz Świata i Wielokrotny Mistrz Polski w Kolarstwie Górskim, propagator aktywnego trybu życia.

Tyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracyjni i rodzice mogą również, tak jak w poprzednich edycjach, dołączyć do akcji w kategorii tyskich szkół. Dzieci i młodzież, do wspólnego wykręcania kilometrów, mogą zachęcić zakłady pracy, w których pracują rodzice.

Specjalne nagrody trafią nie tylko do szkoły, która zbierze najwięcej punktów, ale również do tej, która zaangażuje największą liczbę osób w rywalizacji o tytuł najaktywniejszej szkoły w Tychach. 

Propagując zdrowy styl życia wracamy się z prośbą  aktywne korzystanie z aplikacji i kręcenie bezpiecznie, jak największej ilości kilometrów, na rzecz Tychów.  By wystartować, wystarczy pobrać darmową aplikację ze strony Aktywne Miasta, wybrać miasto Tychy oraz szkołę dla której zbieramy kilometry.

Chwytajmy za karty rowerowe, za kierownice i przemierzajmy trasy tak wspaniale przygotowane dla mieszkańców naszego miasta.

Więcej czytaj TU.

11 czerwca 2023