RAJD WIOSENNY

XXI Rajd Wiosenny Oddziału PTTK Tychy na Jurę Krakowsko –Częstochowską
Nasza szkoła rozwija  u uczniów zainteresowania  aktywnymi formami wypoczynku  . Realizując program ,,Szkoła promująca zdrowie” i ,,Tydzień dla zdrowia” rajdowe drużyny przeszły szlakiem żółtym i niebieskim ze Szklar –piękną Doliną Będkowską do Jerzmanowic .W rajdzie uczestniczyło pięć drużyn ,,Żabki” , ,,Jednorożce”, ,,Trampy”, ,,Wilczki” i ,,Świstaki” -pod opieką  nauczycieli naszej szkoły : M . Szymanek -Kania , E. Woźniak , G. Sekuły , D. Kajzar i S. Guz-Kozok .  Na mecie odbyły się konkursy pierwszej pomocy , wiedzy turystycznej i sprawnościowy W konkursach zajęliśmy :
I miejsce w Konkursie Sprawnościowym –drużyna –,,Jednorożce”
II   miejsce w Konkursie Pierwszej Pomocy  drużyna ,, Żabki”
III  miejsce w Konkursie Sprawnościowym- drużyna ,,Trampy”
V  miejsce w ogólnej punktacji drużyn -,,Żabki”.
Atrakcję tego rajdu było zwiedzanie Jaskini Nietoperzowej z ciekawą szatą naciekową i spotkanie z mieszkańcami jaskini czyli nietoperzami.
Dopisała nam piękna , wiosenna pogada i dobry humor . Z niecierpliwością czekamy na rajd jesienny .

24 kwietnia 2018