ZDROWIE DLA KAŻDEGO

Trwa tydzień zdrowia pod hasłem „Zdrowie dla każdego”. W czasie kolejnych zajęć w ramach programu ZDROWO JEM WIĘCEJ WIEM dzieci przypominały sobie Piramidę Zdrowia. Można mieć nadzieję, że będzie ona pomocą w dokonywaniu przez nich właściwych wyborów żywieniowych.
Uczniowie przynieśli z domu zbierane skrzętnie foldery, ulotki, gazetki z marketów. Miał miejsce również handel wymienny – duże wzięcie miały, tym razem, nie opakowania z czipsów i batonów słodkich, ale z makaronów, orzechów czy kasz. Świetnym sposobem na utrwalenie zasad zdrowego odżywiania jest stworzenie pracy plastycznej przedstawiającej Piramidę Zdrowia. Drogą głosowania  przeprowadzaliśmy wybór najładniejszej pracy. Niestety, wszystkie projekty były wspaniałe, w każdą dzieci włożyły moc kreatywności, pracowały w zespołach, budowały więc umiejętność uczestniczenia w grupie, nawiązywali relacje interpersonalne, a w szczególności – zdobywali wiedzę. Okazało się więc, ze wszyscy są wygranymi. Ze wszystkich prac utworzono galerię, którą mogli podziwiać uczniowie całej szkoły, rodzice i odwiedzające nas przedszkolaki podczas zajęć otwartych. Zajęcia prowadziła Pani Bożena Saczek.

24 kwietnia 2018