OPATRUNEK NA RATUNEK

Zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej, której celem jest pomoc potrzebującym w krajach misyjnych.  Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. Zgłaszają się Ci, których nie stać na lecenie w państwowych szpitalach i nie stać na wizytę u miejscowego szamana. W tropikalnym klimacie rany goją się gorzej, a wiele tropikalnych chorób dotyczy również skóry. W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, cierpią z powodu poparzeń gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci. W misyjnych przychodniach  brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota. Kiedy przychodzą paczki z opatrunkami to zawsze wielka radość i święto. Do końca marca 2019 r zbieramy dary: bandaże ( dziane, elastyczne) gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe),  plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, watę . Artykuły opatrunkowe można przekazywać Samorządowi Szkolnemu lub do pokoju nauczycielskiego. Akcję objęła patronatem klasa 8b oraz Pani Gabriela Bartusiak.

19 marca 2019