Spotkanie autorskie z Markiem Szołtyskiem

Śląsk to taki mały kawałek świata…
13 marca uczniowie klasy 4e wraz z wychowawcą Panią Agnieszką Krasuską i bibliotekarką Panią Magdaleną Krawczyk wybrali się na spotkanie autorskie z Markiem Szołtyskiem (śląski pisarz, dziennikarz, historyk, autor książek związanych z kulturą i kuchnią śląską, redaktor Gazety Rybnickiej). Uczniowie poznali wiele ciekawych historii związanych z naszą małą ojczyzną. Dowiedzieli się skąd się wzięła nasza kultura, tradycja, gwara czy kuchnia. Autor przyjechał na spotkanie z wielką walizką, w której ukryte były cenne elementy regionalnego stroju i zabawki z dawnych lat. Nasi uczniowie porównywali skarby pana Marka z „naszymi” ukrytymi w salce regionalnej.
Korzystając z okazji uczniowie poprosili pana Marka Szołtyska o wpis do książki Elementarz Śląski, która znajduje się w zbiorach biblioteki szkolnej.

 

18 marca 2019