ŁAP SŁOŃCE Z GŁOWĄ

 

W dniu 15 maja 2023 r. na terenie województwa śląskiego rozpoczęła się akcja informacyjna pt.,,Łap słońce z głową, której celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat bezpiecznego korzystania z promieni słonecznych. Zgodnie z dotychczasowym stanem wiedzy, niewielkie ilości promieniowania UV są korzystne dla zdrowia i odgrywają istotną rolę w wytwarzaniu witaminy D, jednak nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV prowadzi do niekorzystnych konsekwencji zdrowotnych. W Polsce co roku odnotowuje się około 50 tys. nowych przypadków zachorowań na nowotwory skóry, w tym ponad 3700 zachorowań na czerniaka, ale aż 80% chorych umiera z tego powodu. Stosując podstawowe zasady ochrony, można zminimalizować szkodliwy wpływ promieniowania na skórę i cały organizm. Dba tak o nas Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tychach.

23 maja 2023