Kosz poetycki

Witaminowe rozmaitości, czyli owocowo-warzywny kosz poetycki”! – to hasło tegorocznego Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego klas I-III tyskich szkół podstawowych organizowanego od lat w Szkole Podstawowej nr 18 w Tychach. W tym roku szkolnym tematyka konkursu związana była z realizowanym przez szkołę programem „Zdrowe Tychy” oraz projektem „Śląska Sieć Szkół Promujących Zdrowie”.

Do konkursu zgłosiło się 45 uczestników z 16 szkół:
SP 1, SP 4, SP 5, SP 6, SP 7, SP 8, SP 10, SP 11, SP 17, SP 18, SP 19, SP 35, SP 36, SP 37, SP 40 i Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I St.

Podczas konkursu królowały wiersze „Na straganie”, „Arbuz”, „Jeśli chcesz się żywić zdrowo”, „Chrzan”, „Pomidor”, „Ćwikła”, „Ananas” i „Urodziny marchewki”.

Całą imprezę poprowadził Pan Adam Polakowski, który z recytowanych utworów starał się wydobyć treści edukacyjno – wychowawcze w tym dotyczące zdrowego żywienia uwrażliwiając na nie dzieci. Ponadto czuwał nad dobrym samopoczuciem uczestników konkursu, śpiewając i organizując im wesołe zabawy w przerwach między kolejnymi recytacjami.

Jury, jak zawsze, miało trudne zadanie do wykonania ze względu na wyrównany poziom recytacji.

Laureatami zostali :

W klasach I: I m.: Wojciech Szubert SP – 4
II m.: Oskar Sobecki SP – 37
III m.: Wiktoria Michalak SP – 10

W klasach II: I m.: Tymoteusz Kowaliczek SP – 5
II m.: .Julia Rajewska SP – 4
III m.: Marta Wrocławska – SP – 6

W klasach III: Im.: Oliwia Glinkau SP – 18
II m.: Ismena Pohl – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I St.
III m.: Emilia Kowalska SP – 17

Dzięki współpracy z Radą Rodziców SP 18 i zaprzyjaźnionymi instytucjami wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni i ugoszczeni zdrowym poczęstunkiem przez organizatora konkursu.

3 maja 2016