Dzień produktów mlecznych

Dziś w salach Szkoły Podstawowej nr 18 Dzień Produktów Mlecznych. Wprawdzie zakończyła się realizacja działań promocyjno-informacyjnych w ramach ogólnopolskiej kampanii pt. „Mam kota na punkcie mleka”, w której nasi uczniowie brali udział, ale jego ciekawe zadania mamy ciągle w planach. Zapoznawaliśmy się z „mlecznymi opowieściami” kota Mleczysława,  wspólnie bawiliśmy się w mleczne zgadywanki, rozwiązywaliśmy krzyżówki spożywcze.Wiele zabawy przyniosło układanie wierszy pod hasłem „Mam kota na punkcie mleka”, do których wykonano ilustracje metodą iris-folding. Zrobiliśmy zbiórkę opakowań po mlecznych produktach i wystawiliśmy je ku pamięci rodziców szykujących nam drugie śniadanie. Każdy przyniósł na śniadanie produkty mleczne i jedliśmy je wspólnie. Kanapki  z różnymi rodzajami sera popijaliśmy i świeżymi warzywami mlekiem z akcji „Szklanka Mleka”. Tradycyjnie już piekliśmy gorfy na bazie chudego mleka i niskoprocentowego jogurtu naturalnego. Wszystko to pod pierzynką z truskawek. Smak pysznego budyniu czekoladowy wykonanego własnoręcznie zachęcił nas do następnych zajęć promujących produkty mleczne.

7 marca 2016