ENCYKLOPEDIA GIER I ZABAW

W ramach programu ZDROWO JEM …….uczniowie podczas zajęć świetlicowych uczestniczą w różnych zajęciach sportowych. Poznają nowe gry i zabawy, również sami są inicjatorami aktywności fizycznych. Na podstawie obserwacji uczniów została stworzona lista gier i zabaw, w które dzieci najczęściej się bawią. Na jej podstawie zrobiono głosowanie i wyłoniono najpopularniejsze aktywności. Encyklopedia przedstawia najbardziej lubiane zabawy i gry: kaczka – gęś, skakanie w gumę, skakanie na skakance, gra w klasy, zabawy ruchowe na placu zabaw, gra w piłkę nożną, berek, zabawy z chusta animacyjną. Aktywności podejmowane przez uczniów przyczyniają się do poprawy zręczności, celności, koordynacji wzrokowo – ruchowej, ogólnej sprawności fizycznej. Dzieci uczą się współpracy, sprawiedliwej rywalizacji, rozwiązywania problemów. Zajęcia prowadziła Pani Oktawia Noras.

2 maja 2018