WSPÓŁPRACUJEMY Z BIBLIOTEKAMI

W ramach współpracy oraz w celu promocji czytelnictwa szkolni bibliotekarze zaprosili uczniów kl.3e na wycieczkę  do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach. Spotkanie z pracownikami biblioteki rozpoczęło się od zapoznania się z działalnością biblioteki i organizacją zbiorów. Dzieci z wielkim zainteresowanie obejrzały książki przeznaczone dla młodych czytelników. Mogły porównać wielkość zasobów szkolnych i biblioteki miejskiej,  nie wszystkie tytuły mogą pomieścić się w szkolnej bibliotece.  Uczniowie mieli możliwość wysłuchania fragmentu książki zaprezentowanego przez Panią bibliotekarkę. Biblioteka to nie tylko książki. Obejrzeliśmy wystawę poświęconą edukacji regionalnej związanej z regionem śląskim, poznawaliśmy alfabet śląski i mowę naszych przodków.

 

2 maja 2018