EDUKACJA REGIONALNA – WIELKANOC

Wielkanoc to zaraz po Bożym Narodzeniu najważniejsze święto w ciągu roku. Mimo, że krótsze może mniej hucznie obchodzone to dzięki swojej wyjątkowości i porze roku, co roku  odgrywają ważną rolę w życiu każdego z nas. Oddzielają od siebie zimę i wiosnę, wyrywają nas z zimowego letargu i wprawiają w wiosenny nastrój. Żeby przejść przez to gładko i z uśmiechem na ustach należy się do Wielkanocy odpowiednio przygotować. Święta Wielkanocne już oraz bliżej. Właśnie zaczęły się przygotowania duchowe – rekolekcje wielkanocne. Naszym gościem była, jak o roku, grupa przedszkolaków z Akademii Przedszkolaka. Dzieci mogły obejrzeć bogatą wystawę pisanek, kraszanek i innych ozdób kojarzonych z Wielką Nocą, a wykonanych przez uczniów szkoły w ramach programu własnego „Śladami śląskich przodków”. Zaciekawione opowieścią o życiu dawnych Ślązaków chętnie bawiły się w robienie prania, ubijały masło, przebierały się w tradycyjne śląskie stroje. Zapraszamy chętnych na regionalne zajęcia edukacyjne. Jeśli chcesz zobaczyć naszą izbę wirtualne, zajrzyj TU oraz TUTAJ.  Zajęcia prowadziła Pani Bożena Saczek.

 

13 marca 2018