ZAJĘCIA CZYTELNICZE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

1 marca na cotygodniowych spotkaniach w ramach zajęć czytelniczych grupa uczniów z klas 1 i 2 napisała list do p. Magdaleny Kulus, autorki książeczki o Cykorze. Przygody małego kociaka dzieci poznały 22 lutego, podczas zajęć z okazji Dnia Kota. Sympatyczny kocurek wkradł się w dziecięce serduszka i nie pozwalał wyrzucić z ich pamięci. Uczniowie zdecydowali, że koniecznie muszą dowiedzieć się czegoś więcej o tyskiej pisarce. W sali multimedialnej zapoznali się z informacjami dostępnymi w sieci Internet. Przy okazji uczyli się poruszać w gąszczu informacji i wybierać te, które były najbardziej potrzebne. Pełni podziwu dla Pani Magdaleny postanowili namalować portrety Cykorka i napisać list. Dzieci przygotowały też kartkę z życzeniami z okazji Dnia Pisarza, który obchodzony jest 3 marca. Wizyta na poczcie okazała się prawdziwą lekcją gdyż „taki duży list nie mieści się w czerwonej skrzynce”. Na cotygodniowe spotkania z literaturą zaprasza Pani bibliotekarka Magdalena Krawczyk.

3 marca 2018