DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

18 stycznia to Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka! Znany niemal na całym świecie amator miodku i najbardziej rozpoznawalny mieszkaniec Stumilowego Lasu pojawił się po raz pierwszy w 1926 roku. Ukazała się wówczas pierwsza publikacja, opowiadająca historię tego wyjątkowego misia. Jej autorem był Alan Aleksander Milne (ur. 18.01.1882) – data urodzenia jego twórcy stała się świętem Kubusia Puchatka. W bibliotece szkolnej również świętowaliśmy Dzień Kubusia Puchatka. Na „świetliczaków” czekała Madzia i Lila uzbrojone w historyjki o najfajniejszym misiu świata. Pierwszoklasiści po wysłuchaniu fragmentów bajek zabrali się za kolorowanie i snuli swoje opowieści o ulubionych przygodach fantastycznego Kubusia. Pani Magda Krawczyk – nasza ukochana bibliotekarka nie pozwala nam się nudzić.

27 stycznia 2019