„WYMIANA CIEPŁA”

W Tychach trwa II edycja akcji „Wymiany Ciepła”. Posiadasz w domu niepotrzebne, za małe ubrania? Kurtka, w której chodzisz, przestała Ci się podobać? Zamiast wyrzucać, oddaj ją komuś, komu bardzo się przyda! Od 10 stycznia do 8 lutego nasza szkoła uczestniczy w akcji, która ma na celu pomoc bezdomnym i potrzebującym. Zbieramy ciepłą odzież, koce, czapki, szaliki, rękawice, skarpety.
Do chwili obecnej zebraliśmy i przekazaliśmy:
31 kurtek, 1 kożuch,1 kombinezon, 5 kamizelek, 10 par rękawiczek, 8 koców, 28 szalików, 54 czapki, 34 swetry, 3 getry, 4 pary ciepłych skarpet, 21 bluz, 17 bluzek, 1 parę butów, 18 spodni, 5 spódnic, 1 sukienkę, 5 koszulek.
W dalszym ciągu liczymy na Państwa wsparcie.
Wszelkie dary można przekazywać do świetlicy szkolnej.
Zima to najgorszy czas w roku dla osób potrzebujących i bezdomnych. Spadek temperatury poniżej zera sprawia, iż swetry, kurtki, wszystko, co może pomóc w przetrwaniu zimy staje się bezcenne. Zapewne każdy z nas ma w szafie choć jedną ciepłą rzecz, której już nie nosi i może ją przekazać komuś innemu. Przyłącz się do akcji – zachęcają wolontariusze z Osiemnastki. Koordynator- Pani Agnieszka Krasuska.
25 stycznia 2019