Book Tour z…Raptusem

Zakończenie Międzyszkolnej Akcji Czytelniczej Book Tour z…Raptusem

31 maja 2021 r. zakończyliśmy III edycję Międzyszkolnej Akcji Czytelniczej Book Tour z…Raptusem. W tegorocznej akcji, której nasza biblioteka szkolna jest pomysłodawcą i  organizatorem, udział wzięło 14 szkół podstawowych. Celem wydarzenia było rozwijanie czytelnictwa, uwrażliwianie na piękno słowa, rozbudzenie kreatywności i wyobraźni dzieci oraz wzbudzenie empatii i troski o los zwierząt.

Książka Magdaleny Kulus pt.” Raptus” wędrowała od października 2020 r. od szkoły do szkoły i umilała czas najmłodszym uczniom. Pomimo pracy zdalnej udało się zrealizować założenia programowe. W związku z trwającymi ograniczeniami z powodu Covid 19 nie mogliśmy zorganizować spotkania „na żywo” z pisarką. Po przeczytaniu książki uczniowie mieli wiele pytań do pani Magdaleny Kulus, które organizatorzy przekazali autorce. Zorganizowano także spotkanie, które zostało nagrane by uczniowie w swoich szkołach w dowolnym momencie mogli wysłuchać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Dzieci zainspirowane przygodami raptownego jamnika stworzyły piękne prace plastyczne, z których powstała wyjątkowa wystawa.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2a oraz grupa „świetliczaków”.

Poniżej link do wystawy prac oraz film ze spotkania z p. Magdaleną Kulus:

Wystawa prac :

https://www.emaze.com/@AOZTLOOZC/book-tour-wystawa

10 czerwca 2021