DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca tradycyjnie obchodzimy Dzień Dziecka. Tego dnia uczniowie naszych klas wzięli udział w Grze Terenowej. Pomysłodawcą gry była pani Oktawia Noras. Wraz z innymi nauczycielami naszej szkoły panią Martą Kaczmarczyk, Martą Siwiec i Moniką Szpilą ułożyły zadania i stworzyły grę w aplikacji Actionbound. Gra miała 2 poziomy trudności: dla klas I – III oraz IV – VIII. Każda klasa została podzielona na czteroosobowe patrole, których zadaniem było znalezienie kolejnych punktów kontrolnych rozmieszczonych w różnych sektorach parku okalającego szkołę. Znalezienie ukrytych kodów QR, zeskanowanie ich i rozwiązanie 16 różnych zadań. Zadania były różne: dotyczące poprawności językowej, logicznego myślenia, wiedzy historycznej, przyrodniczej ale także polegające na nagraniu piosenki, zaprezentowaniu nagrania z wykonania ćwiczenia „Skip A”, zaprezentowania ciekawego ujęcia fotograficznego związanego z uchwyceniem perspektywy. Uczniowie świetnie się bawili, rywalizując ze sobą podczas zdobywania  kolejnych celów. W tym dniu klasy spędzały także czas ze sobą, ze swoimi wychowawcami: były gry planszowe, pikniki klasowych, zajęcia sportowe – skakanie na dłuuuugiej skakance, zajęcia z robotami Lego WeDo 2.0 i Photon. Były także wspólne wyjścia na lody oraz wycieczka z przewodnikiem po Tychach.

Był to bardzo dobry czas na wspólne aktywności oraz odbudowanie relacji po kilkumiesięcznej nauce zdalnej.

Wszystkim naszym szkolnym dzieciom życzymy dużo radości, optymizmu i powodów do uśmiechu na co dzień.

5 czerwca 2021