„BAKCYL”

W naszej szkole od października 2017 młodzież brała udział w projekcie BAKCYL. Uczniowie klas VI i VII poznawali tajniki bankowości. Projekt BAKCYL to proces przekazywania młodzieży, przez pracowników bankowych, praktycznej wiedzy finansowej i umiejętności wykorzystywania usług finansowych, tak aby ułatwić im świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie. Na lekcjach, z osobami pracującymi w bankach, uczniowie dowiedzieli między innymi jak bezpiecznie pożyczać pieniądze, jak efektywnie je oszczędzać, jak tworzyć budżet itp. Podejmowaliśmy też tematy związane z bezpieczeństwem w internecie.

Zwieńczeniem projektu był międzynarodowy konkurs „Europejski Quiz Finansowy”. Z klas 7 wyłoniliśmy dwuosobowe drużyny, które w dniu 13.08.2018 wzięły udział w finale krajowym.Konkurs odbył się z małymi przygodami.Drużyna z klasy VIIa uzyskała 384 miejsce na prawie 600 drużyn.Zespół z klasy VII b uzyskał 223 miejsce. Gratulujemy! Uczniowie przyznali, że umiejętności uzyskane podczas projektu BAKCYL bardzo im się podobały i przydadzą im się w życiu codziennym. Program koordynuje Pani Marta Kaczmarczyk.

17 marca 2018