19 DNI …….SPOTKANIE Z HIMALAISTĄ

14 listopada w naszej szkole gościł Artur Małek- polski taternik, alpinista, himalaista. Organizator i uczestnik kilkudziesięciu wypraw, między innymi w Alpy, Andy, Himalaje i góry Afryki. Dwa razy był uczestnikiem wypraw na K2, w tym zimowej wyprawy narodowej. Spotkał się z uczniami klasy 5b, 5e, 5f aby w ramach akcji ,, 19 dni przeciw przemocy ” opowiedzieć o zasadach walki z samym sobą, budowania tężyzny charakteru,  walce ze słabościami i sposobami rozładowania napięcia. Uczniowie byli oczarowani opowieściami pana Artura, z błyskiem w oku podążali za relacjami z ośnieżonych szczytów górskich, z leśnych zakamarków i stromych ścian. Zachwyceni byli możliwością zobaczenia specjalistycznego sprzętu na górskie wyprawy – mierzyli ogromne buty, zagłębiali się w  kombinezon wspinaczkowy. Oto przykład do naśladowania – siła charakteru, pasja, cel.

17 listopada 2019