ZDROWE TYCHY – ZDROWY UCZEŃ

Sprawność fizyczna jest elementem koniecznym do prawidłowego rozwoju dzieci. Wyrobienie właściwych nawyków  procentować będzie na przyszłość, zapobiegając wadom postawy, otyłości i wielu poważnym schorzeniom. Zatem ile czasu dziennie uczeń powinien spędzać aktywnie bawiąc się i ucząc? W naszej szkole prowadzone są różnorodne działania prozdrowotne, w których cała społeczność szkolna aktywnie i bardzo chętnie uczestniczy.

Podczas Mistrzostw Śląska w tenisie stołowym chłopców w Bytomiu. Nasi reprezentanci w składzie: Jakub Matuszyński (5A) i Kamil Szandar (6B) zajęli 5 miejsce.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 w Tychach dostali zadanie stworzenia plakatu „Zdrowy Tydzień” . W konkursie szkolnym na najciekawszą pracę zwyciężyła Justyna Biegun z klasy 7B.

W ramach akcji „Zdrowe Tychy” w Szkole Podstawowej nr 18 prowadzone są „aktywne przerwy”, na który uczniowie mają możliwość zagrać w tenisa stołowego na jednym z korytarzy szkoły. Akcja cieszy się dużym powodzeniem wśród dzieci, zwłaszcza zimą.

W ramach projektu „Zdrowe Tychy”, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 w Tychach mieli za zadanie stworzenie najciekawszego „kodeksu kibica” oraz zaprezentowanie go na arkuszu papieru. W rywalizacji najlepiej wypadła klasa VIB.

 

14 maja 2018