SZTOLNIA „KRÓLOWA LUIZA”

„Sztolnia Królowa Luiza” w Zabrzu to miejsce, które odwiedzili uczniowie klas 4. Uczestniczyli w „Bajtel Szychcie”, dzięki której mogli wcielić się w role górnika i na własnej skórze odczuć trudy pracy pod ziemią.  Przed zajęciami otrzymali prawdziwy strój robotniczy, kask i lampę górniczą, następnie wykonywali różnorodne zadania, tj. urabianie węgla kilofem, ładowanie, transport drewna taczką, cięcie drewna, skręcanie rur. Uczniowie mieli okazję jechać kolejką górniczą, oglądać maszyny górnicze, a także poznać zasady przeprowadzania akcji ratowniczych pod ziemią. „Bajtel Szychta” to był doskonały sposób na integrację grupy i wspólne spędzenie czasu oraz realizację treści doradztwa zawodowego.

6 października 2018