SZKOLNE ŚWIĘTA

DZIEŃ DZIECKA 1.06.2020

Zgodnie z kalendarium szkolnym te dni są w naszej szkole dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

Ale nikt nie będzie się nudził.
Nauczyciele przygotowali dla uczniów niespodzianki i ciekawe zadania.

Ale i uczniowie wykazali się pomysłowością!

Lubimy, kiedy dzieci są wesołe, a trudno nam, gdy są smutne, czują złość, strach. Ciężko nam gdy inni przeżywają trudne emocje lub gdy sami ich doświadczamy. A przecież nie wszystko w życiu jest radosne: utrata (ukochanego hokeja, bliskości przyjaciół), zmiana (szkoły, domu, pokoju, pacy) czy trauma – to sytuacje, w których adekwatną odpowiedzią jest właśnie przeżycie smutku, złości, strachu a nie radości. Polecamy do obejrzenia wraz z dzieciakami animacji pt. „W głowie się nie mieści”. Animacja głównie koncentruje się na przedstawieniu roli pięciu podstawowych emocji, jest to: Radość, Strach, Gniew, Odraza i Smutek.  Filmu ( z legalnego źródła)  poleca Pani psycholog Hanna Strzoda :        https://liblink.pl/Kv7fUMnpEo

DZIEŃ SPORTU 1.06.2020

Zdalny, aktywny DZIEŃ SPORTU nas nie ominie, nie ma obaw.  My również podjęliśmy w tym kierunku wyzwanie. Tak modna i „na czasie” inicjatywa challenge zagościła i w naszej szkole.  W myśl hasła, że : Sport to zdrowie! Mamy nadzieję, że w tym trudnym czasie każda podjęta aktywność fizyczna w różnych warunkach pomoże nam się odstresować i odpocząć.  Udział dla ochotników, ale i dla tych, którzy lubią wyzwania i niekonwencjonalną zabawę na odległość z zachowaniem rygorów sanitarnych.  Jeśli ktoś chętny , musi zapoznać się z instrukcją obsługi, czyli TU. Pamiętajcie o zgodzie na publikację wizerunku!!!

CHALLENGE

ŚWIĘTO SZKOŁY 29.05.2020

Władysław II Jagiełło – wielki książę litewski w latach 1377–1381 i 1382–1401, od 1386 mąż Jadwigi Andegaweńskiej i iure uxoris król Polski, najwyższy książę litewski 1401–1434. Syn Olgierda i jego drugiej żony Julianny, córki księcia twerskiego Aleksandra, wnuk Giedymina. Założyciel dynastii Jagiellonów. Wiadomości o tych i innych zdarzeniach mogliśmy zweryfikować podczas testu przygotowanego przez naszych historyków Pana Pawła Kubicę i Pana Zbyszka Hadrycha. Klasy młodsze przygotowały zdalnie galerię postaci z epoki. Wspominaliśmy też uroczyste obchody 50-lecia szkoły.

słuchaj TU

oglądaj TU