ŚWIĘTO SZKOŁY

2 czerwca uczniowie naszej szkoły i wszyscy jej pracownicy włączeni byli w obchody corocznego Święta Szkoły.  Rozpoczęło się ono od uroczystej akademii i  występów artystycznych naszych uczniów, którzy następnie zaprezentowali swoje zdolności  w konkursie: ,,Małe Talenty ”.  Klasy młodsze poznawały historię  oglądając prezentację multimedialną:,, Jagiełło i jego epoka’’ oraz rozwiązując quiz wiedzy o patronie.

Uczniowie układali rymowanki, rozwiązywali zagadki i rebusy o szkole, uczestniczyli w quizie wiedzy :,,Czy znasz swoją szkołę? ’’oraz brali udział w zajęciach plastycznych:

,, Szkoła moich marzeń ”oraz ,,Mój nauczyciel”. Uczniowie klas starszych wykazywali się wiedzą z różnych dziedzin rywalizując w konkursach:,, ,,Co wiesz o naszym patronie?”

,,Moja szkoła w  piosence , w wierszu , opowiadaniu”, ,,Nasza szkoła w przyszłości”, rozwiązując quiz: ,,Czy znasz swoją szkołę? oraz uczestnicząc w olimpiadzie wiedzy z języka angielskiego. Podczas tegorocznego święta  uczniowie mieli okazję pisać listy w języku angielskim do przyjaciół z innych krajów, opisując swoją szkołę, dzieląc się swoimi wrażeniami i przeżyciami ze szkolnej ławki. Było też coś dla tych co lubią sport:,, Turniej o wstęgę królowej Jadwigi”.

2 czerwca 2017