ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

29 listopada 2018r. uczniowie klas: 3a i 3b wzięli udział w spotkaniu finałowym  szkolnego konkursu literacko – plastycznego z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, który organizowany był w naszej szkole po raz 10.

To dla nich szóstoklasiści z kółka dziennikarskiego z panią Barbara Dubaj przygotowali program artystyczny, który zawierał m.in głośne czytanie wiersza Natalii Usenko „Kubuś i leśne maluchy” połączone z prezentacją obrazów z utworu, oraz żartobliwy quiz o życiu niedźwiedzi.

W drugiej części spotkania pani wicedyrektor Bożena Saczek i wychowawczynie 3a – pani Ewa Mateja oraz 3b – pani Małgorzata Duży wręczyły uczestnikom konkursu dyplomy, a szóstoklasiści odczytali nagrodzone teksty o misiach poznanych w książkach i domowych pluszakach. Wszyscy uczestnicy zobaczyli wystawę portretów misiów namalowanych przez uczniów klas trzecich.

I miejsce zajęli: Natalia Ferenc kl. 3a, Mateusz Polok kl. 3a, Oliwia Tokarz kl. 3a, Mateusz Filec kl. 3b, Aleksandra Grzegorczyk kl. 3b, Wiktoria Sojka kl. 3b.
II miejsce zajęli: Julia Dąbek kl. 3a, Tymoteusz Król kl. 3a, Oliwier Krupa kl. 3a, Agata Tokarska kl. 3a, Stanisław Gondela kl. 3b, Wojciech Jarosiewicz kl. 3b, Alicja Rutkowska kl. 3b,
III miejsce zajęli: Bartek Bandzerewicz kl.3a, Zofia Dyba kl. 3a, Laura Święs kl. 3a, Wiktor Trąbka kl. 3a, Nikola Laskowska kl. 3b,  Oktawia Laskowska kl. 3b.

Konkurs wzbudził wiele miłych i radosnych wrażeń. Wdzięczne opowiadania o misiach i ich kolorowe portrety  przypominają, że niedźwiadki są lubiane przez dzieci.

1 grudnia 2018