19 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY

Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacja po DRUGIE we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.
W ramach działań związanych z kampanią w naszej świetlicy zorganizowaliśmy zajęcia pt. „Stop przemocy”. Podczas spotkania dziec przygotowały wielkoformatowy plakat promujący życie bez przemocy, która każdego dnia dotyka przede wszystkim tych, którzy sami bronić się jeszcze nie potrafią – najmłodszych . Podczas tworzenia grafiki uczniowie dyskutowali czym jest przemoc, w jakich formach się przejawia oraz jak możemy z nią walczyć nie narażając przy tym swojego zdrowia i życia.

1 grudnia 2018