ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

29 listopada 2018r. uczniowie klas: 3a, 3b i 3c wzięli udział w spotkaniu finałowym  szkolnego konkursu literacko – plastycznego z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, który organizowany był w naszej szkole po raz 11.

To dla nich starsi koledzy z kl. 6b z panią Barbara Dubaj przygotowali program artystyczny. Przypomnieli, że Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest od 2002 r. na pamiątkę wydarzenia z 1902r., kiedy to prezydent USA Theodore Roosevelt podczas polowania zabronił strzelać do małego misia,  a zachwyceni tym Amerykanie zaczęli produkować pluszowe podobizny niedźwiadka. Dzieci z przyjemnością słuchały wiersza Natalii Usenko „Kubuś
i leśne maluchy” wygłoszonego z podziałem na role. A najwięcej emocji wzbudziły czytane opowiadania i wierszyki o misiach, które napisali laureaci konkursu oraz wystawa portretów misiów przez nich namalowanych.

I miejsce zajęli: Iga Sójka kl. 3a, Amelia Zborowska kl. 3a, Lidia Tomaszczyk kl. 3a, Matylda Pacanowska kl. 3b, Maja Miodek kl. 3b, Bianka Miodek kl. 3b, Jakub Skapczyk kl. 3b, Maja Domaradzka kl. 3b

II miejsce zajęli: Michał Hinc kl. 3a, Mateusz Janikowski kl. 3a, Gabriel Ziębiec kl.3a, Natalia Lisicka kl. 3a, Kinga Tokarska kl. 3a, Mikołaj Sikorski kl. 3a,

Michalina Michalik kl. 3b, Daniel Musielak kl. 3b, Miłosz Łataś kl. 3b, Michał Szefer kl. 3b, Julia Zamasz kl. 3b, Mateusz Furman kl. 3c, Katarzyna Hlubek – Świergot kl. 3c, Joanna Konofal kl. 3c

8 grudnia 2019