19 DNI……SPOTKANIE Z HOKEISTAMI GKS TYCHY

Nasza szkoła po raz drugi bierze udział w międzynarodowej kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci oraz młodzieży, której autorem jest Women’s World Summit Foundation – genewska organizacja zajmująca się prawami dzieci i kobiet. Kampania trwa przez pierwsze 19 dni listopada. Podczas kampanii mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie i wolności. Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka, gdyż kolor pomarańczowy jest kolorem ostrzegawczym. Działania, które są podejmowane w ramach kampanii mają na celu zwracać uwagę i ostrzegać, uczyć więcej i lepiej.

Dnia 5 listopada w ramach trwającej kampanii, w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z hokeistami klubu GKS Tychy. Zawodnicy opowiedzieli uczniom o zasadach gry fair-play, systemie wartości jakim powinien kierować się każdy, kto bierze udział we współzawodnictwie sportowym. Hokeiści wspomnieli również o początkach swojej kariery sportowej oraz o tym, że kiedy byli w wieku słuchających ich uczniów, napotykali wiele trudności w relacjach z rówieśnikami lub starszymi kolegami. Sportowcy wielokrotnie podkreślali, iż zawsze warto szukać pomocy wśród dorosłych, rodziców oraz nauczycieli, kiedy komukolwiek dzieje się krzywda.Na koniec spotkania uczniowie chętnie zadawali indywidualne pytania skierowane do zawodników, prosili o autografy oraz wspólne zdjęcie.

8 listopada 2019