SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

,,Wiem , co jem” – w lutym miał miejsce cykl spotkań dla uczniów klas IV-V ze specjalistą dietetykiem, Panią Jowitą Pach. Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie dowiadywali się jak przygotować w domu zdrowe posiłki. Dietetyczna uczulała nas, że śniadanie to najważniejszy posiłek, ponieważ daje nam energię na cały dzień. Usprawnia również pracę przewodu pokarmowego i sprawia, że w ciągu dnia nie odczuwamy tak silnego głodu. Warto pamiętać o spożywaniu 5-7 zdrowych posiłków w ciągu dnia, których wartość energetyczna jest prawidłowo zbilansowana. Zamiast pochłaniania zakupionych w marketach przetworzonych produktów, czy też korzystania z dań w restauracji, możemy spędzić czas na samodzielnym ich przygotowaniu i delektowaniu się smakiem. Poznaliśmy przepis na niecodzienne kakao , smaczne ciasteczka bez niezdrowych dodatków i umiejętność czym zastąpić smaczne , ale niezdrowe jedzenie .

9 listopada 2015