SPOTKANIE Z AUTOREM

Czy Cukierek to prawdziwy kot?
Nasi uczniowie klas drugich i trzecich zadali to pytanie Panu Waldemarowi Cichoniowi, autorowi serii książek o przygodach kota Cukierka, podczas spotkania w dniu 7 marca 2017r.w Szkole Podstawowej nr 18 w Tychach. Pisarz potwierdził, że kot Cukierek mieszka w jego domu i ma dwanaście lat. Dzieci dowiedziały się, że koci bohater potrafił odprowadzać syna pisarza do przedszkola, towarzyszył mu na meczu hokejowym, układał z nim klocki Lego i straszył sąsiadów. Bardzo podobała się wszystkim przygoda kota w teatrze, którą Pan Waldemar Cichoń osobiście przeczytał ze swojej książki. Wiele emocji wzbudziło wśród uczniów tworzenie wraz z pisarzem rymów w wierszu o Cukierku. Dodatkową atrakcją było głośne czytanie fragmentu książki „Cukierku, ty łobuzie” w wykonaniu uczniów klasy 5b i 4b. Książka ta znajduje się na liście lektur w Nowej Podstawie Programowej.Na zakończenie spotkania miłośnicy książek o kocie Cukierku otrzymali od autora imienne dedykacje.

8 marca 2017