# zdrowenietrudne 2

W dniu 7 marca br. w klasie 2e odbyło się drugie zajęcie programu „Zdrowe-nietrudne”, które zatytułowane było „Kolekcjoner witamin i składników mineralnych. Co muszą zawierać zdrowe posiłki?”. Pierwsze zadanie, które na nas czekało to ułożenie hasła z rozsypanki sylabowej. Następnie sylwetka „Celinki” podała i wytłumaczyła nam definicję witamin i składników mineralnych. Kolejnym zadaniem jakie na nas czekało to odnalezienie nazw witamin i składników mineralnych oraz opisów ich działania, miejsca występowania i naklejenie ich w odpowiednich miejscaDSC_6353ch na narysowanej sylwetce. Następnie wykonaliśmy „zdrowe” zadania w kartach pracy, a po wysiłku umysłowym każdy z nas zasadził cebulki, które będą zdrowym uzupełnieniem naszych kanapek. Nadszedł wyczekiwany przez wszystkie dzieci moment działania. Kroiliśmy, miksowaliśmy, mieszaliśmy, aż powstał trójkolorowy krem pełen witamin i składników mineralnych. Oczywiście po skończonej pracy był czas wspólne zdjęcie i degustacjię.  Za naszą pracę zdobyliśmy odznaki „kolekcjoner witamin i składników mineralnych”.#zdrowenietrudne. Więcej czytaj tutaj:  www.zdrowenietrudne.pl lub  zobacz naszą fotorelację.

7 marca 2017