SPOTKANIE W OREW – ie

W listopadzie 2019 r rozpoczął się cykl spotkań uczniów naszej szkoły z podopiecznymi Ośrodka. Uczniowie klasy 8 a mieli możliwość udziału w zajęciach edukacyjnych dla dzieci niepełnosprawnych, prowadzonych przez specjalistę. Celem zajęć było poznanie i doświadczenie wielu ograniczeń , z którymi muszą zmagać się osoby niepełnosprawne intelektualnie i ruchowo. Dzięki ciekawym zadaniom /np. wyjmowanie ziaren ręką ubraną w rękawicę bokserską, łowienie monet z oleju, chodzenie w skarpetkach, do których wsypany był groch/nasi uczniowie choć przez chwilę wczuli się w sytuację osób z niedowładem ręki, nadwrażliwością na dotyk czy autyzmem. Te cenne doświadczenia pozwolą naszym uczniom jeszcze lepiej zrozumieć niepełnosprawnych rówieśników i chętnie im pomagać.

24 listopada 2019