SZLACHETNA PACZKA

Szkoła Podstawowa nr 18 po raz kolejny przystąpiła do akcji „Szlachetna Paczka” organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. Chcemy objąć pomocą osobę samotną znajdującą się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.
Pani Jola /76 lat/ w dzieciństwie straciła oko. W życiu dorosłym tragedią dla niej była strata malutkiej córeczki, a w ciągu kilku kolejnych miesięcy  nagła śmierć męża. Pani Jola całe swoje życie poświęciła swojemu synowi, pracowała zawodowo, dbała o dom. Niestety syn, który był wsparciem dla niej zginął tragicznie w wypadku samochodowym. Na skutek tych przeżyć pani Jola popadła w depresję i znacznie pogorszyło się widzenie w drugim oku. Obecnie jest osobą praktycznie niewidomą. Mimo, że jest sama, radzi sobie z trudnościami codziennego życia ,jest osobą pogodną ,która nie narzeka i nie skarży się, wychodzi z domu na różne  spotkania, śpiewa w chórze.
Najważniejsze potrzeby pani Joli to: KUCHNIA GAZOWA/ najtańsza, prosta w obsłudze-ta, która  dotychczas była w użyciu nie nadaje się do naprawy, ma 25 lat/,TAPCZAN z pojemnikiem na pościel/ze starego wystają sprężyny/oraz SIEDZISKO NA WANNĘ.

                                       Pozostałe potrzeby

  • produkty żywnościowe (trwałe): herbata, kawa , konserwy rybne , cukier, dżem, warzywa w puszkach, miód, owoce w puszkach, bakalie
  • środki czystości: proszek do prania , płyny do mycia ,płyn do płukania, szampon, mydło, płyn do mycia naczyń, żel myjący, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, krem do twarzy 70+,tonik
  • pościel (nowe), prześcieradła
  • inne brakujące artykuły w domu : czajnik, toster

Dary będzie można składać do p. Bartusiak /sala 25/  do dnia 3 grudnia 2019 roku.
Organizatorzy „Szlachetnej Paczki” w naszej szkole pragną, aby stała się ona szlachetnym, wymarzonym, oczekiwanym prezentem, niosącym radość i nadzieję, dlatego prosimy o nowe dary.

Gabriela Bartusiak koordynator

24 listopada 2019