ROBERT KORZENIOWSKI

Mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Mistrza Olimpijskiego Pana ROBERTA KORZENIOWSKIEGO. Spotkanie ze znanym sportowcem to punkt programu wyborczego przewodniczącej Samorządu Szkolnego Zuzanny Zamasz, który został zrealizowany 14 lutego br. Uczennica przeprowadziła również krótki wywiad, który ujawnił nieskrywane, a dziś ujawnione fakty z życia zawodowego i prywatnego sportowca. Mistrz olimpijski zbierał laury nie tylko w dziedzinie sportu, był również olimpijczykiem w konkursach przedmiotowych z historii, czy języka rosyjskiego. Jeden z najlepszych polskich lekkoatletów to czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym, trzykrotny mistrza świata, dwukrotny mistrza Europy. Obecnie – trener kadry olimpijskiej, założyciel i  działacz swojej Fundacji współpracującej z samorządami, klubami i związkami sportowymi oraz stowarzyszeniami, którym bliska jest realizacja misji wychowania poprzez sport.

Zaszczytem było spotkanie z osobą, która może być idolem każdego z nas. Nasz gość oddał sportowi serce, a swoim zaangażowaniem pokazuje, jak wiele można osiągnąć w jednej dziedzinie. I tylko on wie ile trzeba poświęcić, ile stracić, ile przełożyć na później. Fascynacja idolem sprawia, że młode osoby kształtują swój charakter, mają w kimś oparcie, szukają wskazówek jak radzić sobie z problemami. Jest wzorem dla wielu młodych ludzi, a wielu jeszcze będzie inspirować się jego postawą sportowca, mistrza, człowieka.

Spotkanie z panem Korzeniowskim to kontynuacja cyklu spotkań uczniów ze znanymi sportowcami. Przypomnijmy, że w 2018r. gościliśmy panią Anitę Włodarczyk, a mamy w planie następne spotkania. Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 18 w Tychach.

15 lutego 2023