Rajd z książką w tle.

4 października reprezentacja naszej szkoły z klasy 6 c uczestniczyła w kolejnej edycji tyskiego Rajdu Gwiaździstego z Książką, którego tegorocznym hasłem było: „Tychy znają książek moc!”. Trasa prowadziła wszystkie drużyny ze swoich szkół na Plac Baczyńskiego, które po drodze razem z przewodnikami odwiedzały położone w różnych miejscach filie Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz interesujące punkty naszego miasta. Uczniowie SP 18 zawitali do Filii nr 13, gdzie z ciekawej prezentacji dowiedzieliśmy się jak działa biblioteka, jakie wydarzenia organizuje i jak można z niej korzystać, a później wszyscy wymieniliśmy się opiniami na temat naszych ulubionych książek. Na mecie rajdu spotkało się ponad 200 uczniów tyskich szkół i wspólnymi siłami utworzyliśmy napis będący hasłem rajdu:
„TYCHY ZNAJĄ KSIĄŻEK MOC!”
Rajd Gwiaździsty był doskonałą okazją do promocji czytelnictwa, rozwoju współpracy między tyskimi szkołami oraz spędzenia miłych chwil z książką. Mamy nadzieję spotkać się wspólnie już za rok!

7 października 2016