Rajd rowerowy

20 września 2016r odbyła się wycieczka rowerowa do Wyr i Gostyni. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 pokonali 29 kilometrów pedałując na rowerach w ramach programu „Zdrowe Tychy”. Wycieczkę prowadził p. Kazimierz Okoński, który ciekawie opowiadał o historii powiatu mikołowskiego. Przy bunkrze „Sowiniec” przypomniał o dzielnie walczących żołnierzach polskich w kampanii wrześniowej w 1939r. Krótką przerwę na naszej trasie zrobiliśmy przy pomniku na Gostyni, gdzie p. Kazimierz mówił o corocznej „Bitwie Wyrskiej”, w której inscenizowana jest bitwa, gdzie polscy żołnierze pod dowództwem płk. Kiełbasy pokonali wojska niemieckie. W wycieczce brali udział uczniowie klasy 6c oraz nauczyciele: Małgorzata Nowakowska i Jarosław Przyłucki.

24 września 2016