Narodowe Czytanie „Quo vadis?” H. Sienkiewicza

Dnia 8 września 2016r. do naszej szkoły przybyli wspaniali goście: pani Katarzyna Bienia – Marczykiewicz (dyrektor Przedszkola nr 18 w Tychach), pani Ewa Bryndal (dyrektor Miejskiego Żłobka), pani Katarzyna Szostak – Zjawiony (Miejski Rzecznik Konsumentów w Tychach) pani Sylwia Witman (dziennikarz „Twoich Tychów”) i pan Waldemar Cichoń (pisarz). Uświetnili oni swoją obecnością uroczyste Narodowe Czytanie „Quo vadis?” H. Sienkiewicza w SP 18 w Tychach.
Spotkanie odbyło się w małej sali gimnastycznej. Wszyscy wysłuchaliśmy utworu Piotra Rubika „Quo vadis, Domine?”, który nawiązuje do wielkiego dzieła H. Sienkiewicza. Głośne czytanie fragmentów powieści rozpoczęła pani dyrektor Dorota Grzesica. Następnie o czytanie „Quo vadis” zostali poproszeni nasi goście. Kolejne fragmenty dzieła naszego noblisty ukazywały mądrość pierwszych chrześcijan, ich wiarę w dobro, przebaczenie i w drugiego człowieka.
Tym spotkaniem nasza szkoła włączyła się do akcji Narodowego Czytania zapoczątkowanej w 2012r.przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, która jest kontynuowana przez obecnego prezydenta RP Andrzeja Dudę. Powieść „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza została wybrana przez Polaków, ponieważ opowiada o losach pierwszych chrześcijan, a w naszej Ojczyźnie obchodziliśmy w tym roku 1050 rocznicę Chrztu Polski.

25 listopada szkoła otrzymała podziękowanie od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za udział w piątej edycji Narodowego Czytania.

13 września 2016