PROGRAM FUNDACJI WWF „PRZYJACIELE PANDY. JA I ŚRODOWISKO”

W tym roku szkolnym klasa IIIe bierze udział w programie edukacyjnym fundacji WWF „Przyjaciele Pandy. Ja i środowisko”. W dniu 7 listopada br. odbyło się pierwsze zajęcie zatytułowane – Czy znasz swój organizm? Najpierw dzieci wysłuchały „Bajki o dwóch braciach”, w której poznały Michała i Pawła. Pomimo tego, że są braćmi mają zupełnie inne przyzwyczajenia i nawyki. Michał prowadzi aktywny tryb życia i dba o środowisko, natomiast Paweł nie lubi się ruszać i nie dba o przyrodę i samego siebie. Bracia maja ze sobą dobry kontakt i na szczęście po każdym spotkaniu i rozmowie z bratem Paweł zmienia na lepsze coś w swoim życiu, bo każdy z nas może sprawić, że nasza planeta będzie zdrowa, a my razem z nią! Następnie dzieci wypełniały karty pracy. Podczas rozwiązywania rebusów poznały nazwy najważniejszych narządów człowieka. Następnym zadaniem było dopasowanie opisów działania i umiejscowienia do konkretnego narządu w ciele człowieka oraz pokazanie, w którym miejscu w naszym ciele one się znajdują.Kolejnym krokiem było przyklejenie na drzwiach klasy plakatu”dwa światy”, który będzie „żył” i z każdym zajęciem będzie się zmieniał. Tym razem mieliśmy wskazać źródła tlenu, pożywienia oraz wody i zaznaczyć je naklejkami na naszym plakacie. To było bardzo ciekawe zajęcie.

11 listopada 2017