OBNIŻAMY OPŁATY

Zmniejszenie domowych rachunków to bardzo prosty sposób na poprawienie stanu domowego budżetu. Od czego zacząć?
Najpierw zrób mały rekonesans. W pierwszym kroku podlicz dokładnie wszystkie swoje domowe wydatki. Musisz wiedzieć, ile płacisz i za co dokładnie. Potem zastanów się, z których opłat jesteś w stanie ewentualnie zrezygnować, a które da się jakoś zmniejszyć. Nawet  niewielkie zmiany mogą znacznie wpłynąć na zmniejszenie domowych rachunków. Na zmniejszenie rachunków bardzo duży wpływ mogą mieć także Twoje codzienne nawyki.

O tym mieliśmy okazję porozmawiać na lekcjach techniki z Panią Agnieszką Krasuską. Na lekcjach techniki uczniowie poznawali instalacje znajdujące się w naszych domach. Dowiedzieli się, że każda z instalacji posiada licznik, który wskazuje zużycie i według odczytu ponosimy koszty za media. Zadaniem uczniów z kl.6d było znaleźć sposoby, aby te opłaty obniżyć.

28 lutego 2021