Nasze wycieczki

Uczniowie klas 6 mieli możliwość  zwiedzania z przewodnikiem Nikiszowca – Górniczego osiedla położonego na południu Katowic, znajdującego się na Szlaku Zabytków Techniki, industrialnej trasie turystycznej.
W Planetarium uczestniczyli w seansie „Jesteśmy gwiazdami”: Choć rzadko na co dzień zdajemy sobie z tego sprawę, składamy się z tych samych pierwiastków, z których stworzone są gwiazdy, mgławice i odległe galaktyki. Co było na początku? Jak powstało życie? Na czym polega ewolucja gwiazd? Na te i wiele innych pytań odpowiadają autorzy seansu, który stał się przebojem planetariów na całym świecie.
W stacji klimatologicznej uczniowie mieli zajęcia dydaktyczne „Zostań meteorologiem”. Czym łapiemy deszcz? Czy można włosami zmierzyć wilgotność powietrza? Na czym polega praca meteorologa? Na te i inne pytania uzyskaliśmy odpowiedzi na warsztatach, podczas których uczniowie poznali tajniki pracy w stacji klimatologicznej oraz wcielili się w rolę obserwatorów pogody. Poznali mechaniczne i elektroniczne przyrządy meteorologiczne, a także samodzielnie wykonali pomiary kilku składników pogody.
Zrelaksowali się w cudnym parku wśród jesiennych liści i wystawy rzeźb plenerowych.
Dziękujemy paniom Iwonie Siemieniak i Magdzie Sojce za nowe przygody i zdobytą wiedzę.

8 listopada 2022