19 dni PRZECIWKO PRZEMOCY

KAMPANII KONIEC………ale ŻYCIE TRWA DALEJ

Jak co roku w pierwszych 19 dniach listopada na całym świecie odbywa się Kampania „19 dni bez przemocy”. Zainicjowana została w Szwajcarii w 2011 roku przez fundację Women’s World Summit Foundation (WWSF). W Polsce kampanię koordynuje Fundacja „Po drugie”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem przemocy oraz krzywdzenia dzieci i młodzieży. Kolorem kampanii jest kolor pomarańczowy, ponieważ – jak uzasadniają pomysłodawcy akcji – jest to kolor ostrzegawczy, mający zwracać uwagę. Mówimy wtedy o prawach dziecka, godności, szacunku i bezpieczeństwie. W tej dyskusji nie mogło zabraknąć i naszego głosu. Powstały klasowe padlety, filmik, ciekawe plakaty oraz prace plastyczne. Zapraszamy do zapoznania się z pracami uczniów naszej szkoły:)
                                                                                     CZYTAJ I OGLĄDAJ TU
23 listopada 2020