KOCHAM CIĘ POLSKO

„Kocham Cię Polsko!” – te słowa towarzyszyły uczestnikom kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas I-III szkół podstawowych, który odbył się 10 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 18 w Tychach. Szkoła w ten sposób włączyła się w radosne świętowanie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w obchodzonym w roku szkolnym 2017/2018 Roku Dla Niepodległej.
Do konkursu zgłosiło się 14 tyskich szkół. Dzieci prezentowały jak zawsze wysoki poziom recytacji. Komisja miała trudne zadanie z wyborem laureatów.
Laureatami wśród klas pierwszych zostali uczniowie z SP nr 10, SP nr 24 i SP nr 18, wśród klas II : SP nr 11, SP nr 37 i SP nr 8, a wśród klas trzecich najlepsi byli uczniowie z SP nr 24, SP nr 18, SP nr 37.
Konkurs przygotowali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej pod kierunkiem wicedyrektor Elżbiety Golińskiej i Małgorzaty Krybuś. Oprawą muzyczną i prowadzeniem konkursu zajął się p. Adam Polakowski. Zespół taneczny prowadzony przez p. Bożenę Saczek uświetnił prezentacje dzieci. Przybyli goście byli pod wrażeniem prac plastycznych przygotowanych przez p. Adama Niesyto, które stanowiły element dekoracji. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami, licznymi nagrodami oraz znaczkami „Kocham Cię Polsko”.

11 maja 2018