JUBILEUSZ SP 18

W 1967 r. naukę w Szkole Podstawowej nr 18 w Tychach podjęło 722 uczniów w 20 oddziałach. Trudno uwierzyć, że od tamtych wydarzeń upłynęło już pół wieku. 22 września 2017 r. z okazji obchodzonego jubileuszu podsumowano pięćdziesiąt lat działalności szkoły. Uczniowie , rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście uczestniczyli w spotkaniach,  które  m.in. stały się okazją do poznania historii szkoły.

Obchody jubileuszu  rozpoczęły się mszą  świętą w kościele p.w. św. Krzysztofa w Tychach. Druga część uroczystości odbyła się w gościnnych murach Zespołu Szkół Muzycznych w Tychach, gdzie zaproszeni goście, rodzice, uczniowie i nauczyciele  byli powitani przez rycerzy z okresu średniowiecza a następnie uczestniczyli w akademii, w czasie której zaprezentowano historię szkoły. Galę  poprowadzili dyrektor szkoły pani Dorota Grzesica  oraz były uczeń pan Wojciech Wieczorek . Na scenie wystąpili także inni absolwenci: Elżbieta Ziarnik, Alicja Piersiak, Adam Kowalczyk oraz pianista pan Andrzej Lipiński. Dyrektor szkoły ze wzruszeniem wysłuchała przemówień i gratulacji zaproszonych gości. Po zakończeniu uroczystości udano się do SP nr 18, gdzie zasadzono drzewo pamięci. O godzinie 15.00 w murach szkoły rozpoczął się jubileuszowy festyn, z którego dochód w całości przeznaczono na leczenie ucznia Maksymiliana Czyjta.  Uczniowie i rodzice uczestniczyli w licznych atrakcjach, m.in. w pokazie sztuk walki, grze terenowej dla drużyn rodzinnych „Na rycerskim szlaku”, konkurencjach sportowych, zajęciach prowadzonych przez harcerzy drużyny ZHP 9 HDW,  występach estradowych w wykonaniu uczniów oraz programie animacyjnym  szczudlarzy.  Dzieci  z radością szalały w dmuchanych zamkach , delektowały się watą cukrową i rywalizowały w grach planszowych. Obleganym miejscem stała się kawiarenka, w której można było posmakować niebywałych wypieków rodziców, uczniów i nauczycieli  szkoły. Ogromnym zaangażowaniem wykazali się rodzice wychowanków  klasy VI b, m. in. Przewodnicząca Rady Rodziców  p. Anita Skapczyk oraz  p. Adam Burczyk, którzy zachęcali przybyłych gości do udziału w  uroczystościach i zbiórce pieniędzy. W aukcji przeprowadzonej przez p. Adama Polakowskiego, nauczyciela SP nr 18, rekordową kwotę 1500 zł uzyskano  ze sprzedaży piłki z autografem Jerzego Dudka.
W trakcie jubileuszu, który stał świętem wszystkich osób związanych ze Szkołą Podstawową nr 18 w Tychach oraz ich przyjaciół, dyrekcja i nauczyciele wielokrotnie składali serdeczne podziękowania za pamięć i okazaną pomoc zaproszonym gościom, sponsorom, rodzicom i ludziom dobrej woli.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

23 września 2017