JAK UCZYMY SIĘ ZDALNIE

Od środy 15.04 obowiązywać będą nowe przepisy dotyczące kształcenia na odległość. Nauczyciele mają możliwość zdalnego oceniania i klasyfikowania uczniów – informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Nauczyciele i uczniowie starają się, aby podołać problemowi i kontynuować naukę we wszystkich klasach. Uczymy się nowych sposobów komunikowania, poznajemy platformy do nauki, wykorzystujemy udostępniane nam narzędzia do nauki on-line.
Uczniowie z klasy 1c realizując zadanie z edukacji technicznej, pod czujnym okiem rodziców wykonali z materiałów dostępnych w domu kukłę Marzanny. Prace, na podstawie przesłanych zdjęć oceniła wychowawczyni. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością, prace są zaskakujące. Klasa 5d zgłębia temat ułamków zwykłych poprzez komunikator, który do tej pory nie był przez uczniów wykorzystywany. W klasie 7c świetnie wypadła lekcja wychowawcza on-line , rozpoczynająca kwietniową akcję „świecenia na niebiesko”. A zabawa ze skarpetkami? Realizujemy przecież w szkole program profilaktyczny „Szkoła dla AS-a”.

13 kwietnia 2020