GRA TERENOWA ZAMIAST MATEMATYKI ?

W pierwszym dniu wiosny klasa Vb z Panią Martą Kaczmarczyk zorganizowała grę terenową w pobliskim parku, jako terenową lekcję matematyki.
Klasa była podzielona na pięć grup. Każda grupa otrzymała swój kolor.Uczniowie dostali mapę z zaznaczonymi punktami, w których były ukryte zadania. Miejsca ukrycia były niespodziewane, tajemnicze, lub całkiem widoczne i oczywiste, choć trudne do wykrycia. Każda grupa miała musiala wykonać zadania, np: do rozwiązać wykreślankę, rebusy, krzyżówkę, zagadki oraz kwadraty magiczne. Po wykonaniu wszystkich zadań i skompletowaniu hasła grupa mogła udać się do strażnika skarbu, którym była nasza kochana Pani Agatka. Grupa różowa wykonała wszystkie zadania najszybciej. Grupa biała deptała im po piętach,  jednak to różowym udało się odnaleźć skarb. Każdy uczeń otrzymał drobną nagrodę. Wszyscy wspaniale się bawili, a przy tym doskonalili umiejętności matematyczne. I o to właśnie chodziło!

21 marca 2017