e-TWINNING

Rozpoczęliśmy projekt e-twinning:  „Ciekawostki naszego regionu”.
Celem  projektu jest poznanie przez uczniów z innych regionów Polski, a w przyszłości z innych krajów biorących udział w projekcie  kultury, zwyczajów, historii, geografii oraz ciekawostek naszego regionu. Uczniowie, z którymi wymieniamy się informacjami o naszym regionie mieszkają w Pszczynie, Częstochowie, Sycowie i Hajnówce.
W naszej współpracy medialnej zwracamy szczególną  uwagę na ciekawe  miejsca,  które  warte są obejrzenia oraz te, z których słynie nasze miasto. Chcemy, aby poprzez odkrycie  piękna  i  ciekawostek naszego regionu  poszerzyć wiedzę uczniów o otaczającym świecie. Informacje przedstawiamy za pomocą prezentacji multimedialnych, folderów  z atrakcyjnymi miejscami oraz krótkich notek historycznych o danym zabytku, miejscu, mieście czy regionie.  Uczestnikom projektu udostępniamy prace plastyczne uczniów naszej szkoły, pokazujące patrona naszej szkoły, nasze zwyczaje szkolne, miasto i okolice.
Projekt zainicjowały: Halina Gawrońska i Magdalena Wacławek. Do udostępnienia prezentacji o naszym mieście i szkole przyczyniły się panie: Monika Przewoźnik, Marta Kaczmarczyk i  Agnieszka Krasuska.
Do projektu dotychczas  przyłączyły się szkoły:
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce,
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie,
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sycowie,
Szkoła Podstawowa nr 29 im Królowie Jadwigi w Częstochowie

15 września 2018