DZIEŃ KOTA

Międzynarodowy Dzień Kota obchodzimy już w Polsce 11 raz. Przede wszystkim po to, aby podkreślić rolę kotów w naszym życiu, a także aby zwrócić uwagę na poprawę  warunków bytowych mruczków: głównie tych wolno żyjących i szukających domów (w schroniskach, domach tymczasowych itp.). O tym wyjątkowym święcie nie zapomina się także placówkach oświatowych. W naszej świetlicy królowały dziś kocie zabawy – wykonaliśmy prace plastyczne inspirowane kotami, , śpiewaliśmy piosenki o kotach i rozwiązywaliśmy zagadki. Aby upodobnić się do mruczków skorzystaliśmy z szablonów na maski karnawałowe. Właściciele dachowców opowiadali o urokach wspólnego życia i wesołych przygodach. Poznawaliśmy różne kocie zwyczaje i potrzeby. Przypomnieliśmy sobie przygody  ulubionego przez naszych uczniów kota  Pana Waldemara Cichonia w książce „Cukierku, Ty łobuzie”. Kocią  zumbą dopełniliśmy dzieła. Z zajęć dzieci wyszły z nową wiedzą, wiele z nich może zapragnąć posiadania mruczka na wyłączność.

21 lutego 2017