DZIEŃ TAŃCA

Nie mogliśmy się już doczekać kwietniowego Międzynarodowego Dnia Tańca i nasz dzień taneczny zorganizowaliśmy wcześniej, w ramach programu ZDROWE TYCHY w SP18 w Tychach. W tym dniu przerwy międzylekcyjne miały formę „warsztatów” muzyczno-tanecznych. Przy odpowiednio dobranej muzyce, wszyscy uczniowie, jak  również pracownicy szkoły mieli okazję poruszać się w rytm porywających rytmów. Zajęcia te wprowadzające  wszystkich w radosny nastrój i dobre samopoczucie zorganizowane zostały przez Samorząd Uczniowski. Prowadziły je i doświadczeniem dzieliły się ze wszystkimi uczennice starszych klas posiadające talenty taneczne lub uczęszczające na taneczne warsztaty, licznie organizowane w naszym mieście. Na estradzie wystąpili zaproszeni goście – dwa zespoły taneczne z zaprzyjaźnionego MDK nr 2. Pierwszy zaprezentował tańce towarzyskie: tango, cha-cha, jive, w paradnych  dostojnych kostiumach.  Drugi zajął parkiet  tańcami z pogranicza hip-hop, new age, jump style. Warto pamiętać, że taniec rozwija sprawność fizyczną, ćwiczy naszą pamięć i wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Uczy wytrwałości  oraz pokory, a jednocześnie daje nam pewność siebie. W tańcu człowiek uwalnia swoje emocje, wyraża uczucia, czerpie pozytywną energie. Taniec daje radość, szczęście, czyni człowieka lepszym, prawdziwie wolnym.

21 lutego 2017